Сьогодні , німецький промисловий концерн Adidas займає першу позицію за обсягами продажів спортивного взуття , одягу та інвентарю . Засновником цієї знаменитої компанії є Адольф Дасслер , який помер ще в 1978 році. Але й без свого творця , Adidas утримує гілку лідерства , ведучи постійну боротьбу з компаній Nike за спортивний ринок.
Історію компанії Adidas можна почати розповідати , ще з далекого 1920 року. Це були важкі повоєнні роки , коли в Німеччині , після поразки у Першій світовій війні , панувала розруха і хаос. Саме тоді , в провінційному баварському містечку Герцогенаурах , сім'я Дасслерів запускає виробництво з пошиття взуття . Через брак належних коштів , цех з пошиття взуття розташовувався прямо в будинку , а виготовленням гімнастичних тапочок (саме вони , були першим товаром виробництва Дасслеров ) займалися всі члени родини.
У 1924 році брати Дасслери , Адольф і Рудольф , створюють свою спільну взуттєву фабрику « Dassler ». Брати були як Інь і Ян - повними протилежності , але доповнюють один одного. Адольф був скромним , врівноваженим і творчою людиною . А Рудольф вибуховим і комунікабельним , що допомагало просувати і розширювати компанію.
Аді , як називали Адольфа Дасслера його родичі , був винахідливим хлопцем. Коли батьки запустили сімейний бізнес , йому було 20 років. Аді був величезним шанувальником футболу , який навіть у той час вважався найпопулярнішою грою в Європі. Думки про поліпшення якості спортивного інвентарю для футболістів , привели його до ідеї пошивки бутс з металевими шипами. Це було революційне відкриття у виробництві спортивного взуття . Заслуга цих бутс полягала в тому , що вони дозволяли футболістам більш стійко відчувати себе на полі.
Шиповки швидко почали набирати популярність і на Олімпіаді 1928 року, німецькі спортсмени вперше вийшли у взутті з логотипом « Dassler ». І братам в голову відразу приходить думка про співпрацю зі спортсменами , для створення бренду компанії.
Так , після Олімпіади в Берліні 1938 року народження, пішов зростання продуктивної потужності компанії , коли американський бігун Джессі Оуеном встановив 5 світових рекордів у взутті « Dassler ». Дохід від продажів перевола за отменку 400 тисяч фунтів , а виробнича потужність компанії перевищила 1000 пар взуття на день.
Але , Друга світова війна призвела до краху компанії. Уряд Німеччини конфіскував фабрику , а брати у складі німецьких військ вирушили на фронт. Але вже через рік Аді Дасслера повернули назад , щоб він налагодив виробництво з виготовлення взуття для солдатів. Німеччина знову програло війну , а фабрику Дасслерів окупували американці , які почали виготовляти на ній ковзани для хокеїстів. Через рік окупація закінчилася , що дозволило Рудольфу повернутися з табору для військовополонених.
У 1948 році помирає їх батько , а Аді і Руді , з невідомих нікому причин , сваряться і вирішують розділити сімейну компанію навпіл. Після цього вони домовилися, що не будуть згадувати слово « Dassler » в контексті назви своїх майбутніх фірм , а також брати її символіку. Так на світ з'явилися два майбутніх світових бренду. Аді Дасслер створює Adidas , а Рудольф - компанію «Puma ».
Аді відразу направив своє улюблене изобретательское нутро на благо розвитку компанії. Спочатку йому довелося вдатися хитрощі при створенні логотипу Adidas. Він бере дві смужки з фірмової емблеми Dassler , додає до них третю і патентує їх.
Наступним діянням Адольфа стають бутси з відкручують гумовими шипами , а також зимове взуття для футболістів. Згадуючи , завдяки чому їх колишня сімейна компанія отримала свою популярність , Аді відразу попрямував в Міжнародний олімпійський комітет , з яким укладає договір про поширення реклами на найпрестижніших спортивних змаганнях світу .
Результати не змусили себе довго чекати , і Adidas з кожним роком став нарощувати темпи продажів свого взуття . А спортсмени , взуті у фірмову взуття Аді Дасслера завойовували все більше нагород , що створювало авторитет його бренду .
Adidas поступово перейшов до випуску не тільки взуття, а й спортивного одягу , різної амуніції , а також футбольних м'ячів для чемпіонатів світу. 1972 ознаменований в історії Adidas з зміна логотипу на оригінальний трилисник , який символізував закріплення компанії на трьох континентах.
У 1978 році помирає легендарний Адольф Дасслер , а керівництво його компанією переходить від одного члена сім'ї до іншого. Після смерті його вдови - Катаріни ( 1984 ) і сина Харста ( 1989 ), дочки Аді Даслера продають компанію власнику футбольного клубу « Олімпік Марсель » - Бернарду Тапі за 440 німецьких марок.
Після цих змін розвиток компанії приходить в ступор , а потім починає падіння вниз. Акції компанії починають знецінюватися , і тоді за реанімацію легендарного бренду приймається Роберт Луї Дрейфус . У 1993 році він викуповує контрольний пакет акцій Adidas і переманює дизайнерів з компаній -конкурентів - Nike і Reebok.
Можна сказати , що Adidas знайшов гідну заміну винахідливості Аді Даслера . Дрейфус переводить виробничу базу компанії до Індонезії , Китай і Таїланд, що дозволило істотно скоротити виробничі витрати. А зекономлені кошти він пускає на глобальну рекламу і створення бутиків по всьому світу.
До сьогоднішнього дня концерн Adidas є китом спортивного світу . Він зміг викупити повний пакет акцій компанії Reebok ($ 3,8 млрд.) і повернути собі світове визнання. Adidas запам'ятовується своєю легендарною рекламою « Impossible is nothing » за участю таких зірок світового футболу , як Зінедін Зідан , Леонель Мессі , Девід Бекхем , Міхаель Баллак і багато інших.
Ось така історія всесвітньо відомого бренду під назвою Adidas і його засновника Аді Дасслера . Людину, яка завдяки своїй любові до футболу навіки залишиться відображений в книзі історії розвитку спорту.